top of page

– Superlaget gir både glede og læring

  • Forfatterens bilde: Lars Martin Tannæs-Fjeld
    Lars Martin Tannæs-Fjeld
  • 27. sep.
  • 2 min lesing

Oppdatert: 5. okt.

Les om "Hansa" - Klikk gjerne på det øverste bildet for å se han forteller om Superlaget på NRK Dagsrevyen

ree

Medieavdelingen tok en prat med Hans-Christian Leversby som jobber for vår sponsor Braathen Murservice og tidligere har spilt for Frisk, Holmen, Eiksmarka og Bleikeråsen Bighitters. Leversby har også vært med på Frisk Superlag siden oppstarten i 2018. Han er en bauta både som hjelper i garderoben og som trener ute på isen.


Kaptein Mads Andreassen trekker frem at "Hansa" er både snill og streng: "Hansa passer på at alle klarer å følge med, og er ikke redd for å heve stemmen. Men han gjør det på rolig og hyggelig måte. En ekte premietrener!"


ree

ree

Hvorfor bruker du tid på superlaget? – Jeg er med på treningene for å forhåpentligvis lære bort noe, pushe spillerne til å mestre ting de kanskje ikke trodde de hadde i seg – og fordi det er hyggelig å være sammen med en så positiv og morsom gjeng, både spillere og oss rundt laget.



Hva ser du at spillerne får ut av å være med? – De utfordrer hverandre sosialt og lærer hva det vil si å være et lag som drar i samme retning. Alle får et fysisk utbytte av å trene, og det er bare positivt. Dessuten er garderobekulturen i ishockey helt spesiell – det er sosialt og moro både før og etter trening. Spillerne lærer å forholde seg til flere personer og må tilpasse seg litt underveis. Det er mye lærdom i dette.


Har du et høydepunkt fra tiden med superlaget? – Landsturneringen på Lørenskog i 2024! Der var det moro i hallen, på hotellet og på banketten. En utrolig bra gjennomført turnering av arrangøren.

ree

Hvordan ser du for deg fremtiden til superlaget? – Lys og spennende. Jeg håper vi klarer å rekruttere både yngre og eldre spillere, og nå ut til flere med dette tilbudet som virkelig er helt magisk.



ree

 
 
 

Kommentarer


©2019 by Superlaget

bottom of page